Haberler & Duyurular

» 2013 Yaz Tatili Kekemelik Tedavisi Kayıtlarımız Başlamıştır. Erken Kayıt Yaptırarak İndirimli Fiyatlardan Yararlanabilirsiniz.

» 7 Yaş ve Üzeri Kekemelik Eğitimi Çalışmalarımız Başlamıştır.

» 4-6 Yaş Grubu Akıcılık Bozukluğu Çalışmalarımız Başlamıştır.

Öğrenci Görüşleri

» Kekemetod Konuşma Merkezi'ni tercih ettiğim için çok mutluyum. Kekemetod sayesinde çok zorluğunu çektiğim kekemelik sorunumdan kurtuldum. Uzmanlara ve eğitimcilere sonsuz teşekkürler.
BEKİR

» Kekemetod'a gelmeden önce kimse bana birşey sormasın diye dua ediyordum içimden. Şimdi herkesin bana birşeyler sormasını istiyorum.
MUSTAFA

Çalışma Alanlarımız

» KEKEMELİK

» TUTUKLUK

» HIZLI KONUŞMA

» DİKSİYON

KEKEMELİK NEDİR ?

Kekemelik ve konuşma bozuklukları yüzyıllardan beri aşılması imkansız gibi görülen ve doğuştan olduğu sanılan hastalıklar olarak bilinmekteydi. Ancak özellikle son yıllarda odyologlar, araştırmacı hekimler bu sorunu teorik olarak açıklamaya ve tedavi yöntemleri geliştirmeye çalışmaktadırlar.

Terapi yöntemleri, teorileri ve yazdığı kitapları ile kekemelik terapilerinin temelini oluşturan, hemen hemen bütün terapi konseptlerinin çıkış noktası olarak tanımlanan Van Riper, duyan herkesin konuşabileceğini aktarmaktadır. Bu yüzden merkezimizde de Van Riper'ın izlediği shapping tekniği uygulanmaktadır.

Son yıllarda gelişen farklı araştırmaların birbirini tamamlayan sonuçları gösteriyor ki, kekemelik çözümsüz bir rahatsızlık değil, eğitimle kesin olarak çözümlenen bir sorundur. Öğrenilmiş bir davranış, yanlış konuşma alışkanlığıdır.

Merkezimizde, "Kademesiz Sistemli Yapısal Konuşma Yöntemi" ile kekemelik ve konuşma bozukluklarından 1 ay sonunda kesin olarak kurtulmuş olacaksınız.
Bu yöntem ile tüm konuşma ahengini bozan alışılagelmiş sorunlardan uzaklaşacak, olması gereken konuşma düzeyine geçmiş olacaksınız.

Kademesiz Sistemli Yapısal Konuşma Yöntemi, 6 teknikten oluşmaktadır.

» Fark etme
» Dinleme
» Nefes düzenleme
» Dil ve dudak egzersizleri
» Grup terapisi

Kademesiz Sistemli Yapısal Konuşma Yöntemi, içerdiği uygulamaları birbirinden ayrıştırmadan bütünleşik olarak sizlere sunmakta olup, hangi psikolojik ve bireysel sebepten kaynaklanırsa kaynaklansın, kekeme bir birey için çare olacak şekilde düzenlenmiş ve merkezimizde uygulamaya geçilmiştir.

KEKEMELİK NASIL TEDAVİ EDİLİR ?

Merkezimizde kekemelik sorununu yenmek için;

» Diyafram Çalışması
» Dil, Dudak ve Çene Hareketleri
» Diksiyon Egzersizleri
» Toplantı ve Etkinlikler

gibi etkinlik ve derslerle kekemelik sorununu kesin ve kalıcı olarak çözmekteyiz.